ردکردن این

لوله و اتصالات جارو برقی مرکزی

لوله و اتصالات مخصوص جارو برقی مرکزی از جنس پی وی سی UPVC منطبق بر استانداردهای جهانی و مخصوص انجام تاسیسات جارو برقی مرکزی به رنگ سفید در شرکت شیلنگ و لوله خوزستان تولید می گردد. سیستم جارو برقی مرکزی دارای موتور های متفاوتی است که بسته به نوع ساختمان و متراژ در پایین ترین نقطه ساختمان جای گذاری شده و توسط لوله کشی با لوله و اتصالات پی وی سی UPVC به واحد ها انشعاب میابد و در هر واحد بسته به متراژ تعداد مشخصی پریز مکنده در مکان‌های مشخصی از واحدها تعبیه می‌گردد.

مشخصات لوله و اتصالات سفید مورد مصرف در جارو برقی مرکزی ساختمان بر اساس استاندارد ملی
۹۱۱۹-۱ (EN 1329-1)

مشخصات
قطر (mm)
ضخامت دیواره (mm)
کد موارد مصرف
لوله
۵۰
۳
B
زانو ۴۵ درجه
۵۰
۳
B
زانو ۹۰ درجه
۵۰
۳
B
سه راه ۴۵ درجه
۵۰
۳
B

برحسب حوزه کاربرد کدهای زیر برای لوله های فاضلاب U-PVC  مورد استفاده قرار می گیرند:

الف) B: برای استفاده در رو کار داخل ساختمان یابرای اجزای بیرون ساختمان که به دیوار نصب می شوند.

ب) D: کاربرد در فاصله یک متر از ساختمان و یا کمتر، جایی که لوله و اتصالات در زمین دفن شده و به سیستم اصلی و خروجی فاضلاب شهری متصل می شود.

ج) BD: برای استفاده در هردو حوزه کاربر B و D در نظر گرفته می شود.

مشخصات لوله و اتصالات پی وی سی UPVC مخصوص جارو برقی مرکزی :

 • ضخامت لوله و اتصالات پی وی سیUPVC بیشتر از ۳ میلیمتر نباشد (چون هرچقدر که به ضخامت اضافه شود یعنی به همان مقدار جلوگیری میشود از عبور حجم هوا و هر چقدر ضخامت کمتر باشد حجم هوا بهترجریان پیدا میکند .
 • لوله و اتصالات پی وی سی جارو برقی مرکزی باید دارای استاندارد باشد بدلیل اینکه درطولانی مدت در اثر عبور هوای آلوده به گرد و غبار و ذرات خاک و یا استفاده در پروژه هایی که برای مکش اجسام برنده مثل براده آهن ویا هرنوع فلز دیگری در طولانی مدت باعث برشهاو خوردگی هایی در سطح داخل لوله میشود .
 • لوله و اتصالات پی وی سیUPVC جارو برقی مرکزی باید نشکن باشد البته نشکن طبق تعریف استاندارد نه با اضافه شدن سطح مقطع لوله و بالا بردن وزن لوله یا کوچک کردن ورودی هوا نشکن شود .
 • لوله و اتصالات مخصوص جارو برقی مرکزی باید دارای استحکام در برابر ضربه و یا فشار باشند.

تمامی این مشخصه ها در لوله و اتصالات پی وی سی مخصوص جارو برقی مرکزی شرکت شیلنگ و لوله خوزستان وجود دارد.

آزمونهای بررسی کیفیت این لوله ها شامل:

آزمون مواد اولیه، وضعیت ظاهری، ابعاد و حدود رواداری، استحکام (مقاومت) ضربه، دمای نرمی (ویکات)، برگشت طولی تحت اثر حرارت (تغییر ظاهری و ابعادی)، آزمون سفتی حلقوی، مقاومت در برابر دی کلرومتان و تعیین میزان درصد رزین)پی وی سی).

لیست قیمت لوله و اتصالات پی وی سی جارو برقی مرکزی اهواز، خوزستان

لیست قیمت لوله و اتصالات مخصوص جارو برقی مرکزی با توجه به قیمت مواد اولیه که توسط پتروشیمی ها تولید میشود تعیین می گردد. این لوله و اتصالات تولید داخلی در بازار موجود بوده که عوامل موثر زیادی در تعیین قیمت آنها دخیل می باشد. کیفیت و برند، شهرت کارخانه تولید کننده، درجه ی استاندارد ملی و بین المللی، داشتن ایزو، داشتن شناسنامه ی محصول، نشان استاندارد و کیفیت کالا، کیفیت متریال و مواد به کار رفته از جمله موارد تعیین کننده ی قیمت می باشند.
لیست قیمت لوله و اتصالات مخصوص جارو برقی مرکزی را می توانید ازطریق تماس با واحد فروش شرکت شیلنگ و لوله خوزستان بدست آورید.

جاروی مرکزی چیست؟

جاروی مرکزی یک سیستم مکنده استاندارد مرکزی به منظور نظافت ساختمان و ارسال زباله ها از طریق لوله های پی وی سی داخل دیوار به محلی دور از محل زندگی شما است که با نصب دستگاه درمحلی همچون موتورخانه، انباری، پارکینگ و تراس و با لوله و اتصالاات مخصوص شیلنگ و لوله خوزستان به پریزهای مکنده ای که در ساختمان قرار می گیرد متصل می شود و با اتصال خرطومی به این پریزها عمل نظافت را انجام می دهد. این سیستم برای تمام ساختمان ها از یک واحد کوچک تا آسمان خراشهای بزرگ قابل اجرا می باشد . 

 از مزیت های جارو مرکزی نسبت به جارو برقی های متداول می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • حذف صدای ناهنجار از محیط
 • قابلیت استفاده همزمان چند کاربر از یک دستگاه
 • افزایش ارزش ملک و ساختمان در هر متر مربع
 • مصرف برق کمتر و صرفه جویی در انرژی
 • مقرون به صرفه و دارای گارانتی و خدمات پس از فروش معتبر
 • مکش کامل گرد و غبار موجود در مکان مورد استفاده

نصب جارو مرکزی و لوله کشی اصولی سیستم انشعابی

 • نصب جارو مرکزی و زمان اجرای تاسیسات لوله کشی آن، بلافاصله پس از اجرای تاسیسات گاز و آب و فاضلاب در ساختمان می باشد.
 • لوله ها بایستی از جنس UPVC مرغوب با قطر ۵۰ میلیمتر بوده و اتصالات نیز از نوع مرغوب و با کیفیت باشند.
 • دقت شود زایده ها و پلیسه های ایجاد شده بر اثر اره کردن لوله ها حتما برطرف گردد و برای اتصال لوله و زانو ها به یکدیگر حتما سطح بیرونی لوله را چسب اندود نمایید،در غیر این صورت تجمع چسب در داخل لوله باعث ایجاد زایده و افزایش احتمال گرفتگی در آینده خواهد شد.
 • توجه کنید در تمام مسیر لوله کشی که از بالا ترین قسمت ساختمان به سمت طبقات پایین انجام می گردد ،در هیچ قسمتی “سیفون” ایجاد نشود و به عبارت دیگر امتداد مجدد لوله از پایین به طرف بالا صورت نگیرد.
 • محل اتصال لوله فرعی به اصلی باید حتما به صورت افقی انجام شود.
 • عبور لوله ها باید از کوتاه ترین مسیر انجام گیرد و در مواقع برخورد با موانعی که امکان ایجاد حفره در آن میسر نیست ،می توان برای عبور لوله از زانوهای مناسب با زاویه ۴۵درجه استفاده نمود.
 • استفاده از زانوها واتصالات ۴۵ درجه به استثناء مقطع پشت پریزهای مکنده ضروری است.علاوه بر این استفاده از سه راهی ۴۵ درجه و رعایت قرار دادن صحیح زاویه در مسیر عبور هوا و مکش دارای اهمیت است.
 • محل نصب جارو مرکزی بهتر است در پایین ترین نقطه ساختمان و در مکانهایی مانند موتورخانه ،زیرزمین ، پارکینگ ،انباری و … باشد. در مجاورت محل نصب دستگاه یک عدد پریز برق قرار دهید.همچنین در صورت تمایل می توان دریچه‌ای برای خروجی هوای دستگاه در نظر گرفت.
 • محل نصب پریزهای مکنده را باید به صورتی انتخاب کرد که بتوان با استفاده از آن بیشترین سطح ممکن را تحت پوشش قرار داد.به طوری که در نهایت بتوان تعداد کمتری پریز نصب کرد و با کمترین تعداد پریز مکنده بیشترین سطح را نظافت نمود.
 • در پایان مرحله لوله کشی لازم است حتما صحت اجرای آن تست شود .

پروانه استاندارد