ردکردن این
etesal03-products

تبدیل غیر هم مرکز

تبدیل غیر هم مرکز یکی از اتصالات عمومی در شبکه فاضلاب ساختمان است و برای تعویض سایز مورد استفاده قرار می گیرد .در زمان لوله کشی ممکن است به تغییر سایز لوله نیاز باشد و سایز لوله در موقعیت های مختلف تغییر کند تا لوله ها با سایزهای متفاوت بتوانند به هم اتصال پیدا کنند. در این مواقع اتصالی کاربرد دارد که بتواند بدون کوچکترین نشتی، مایع درون این دو لوله را به یکدیگر متصل کند. “تبدیل غیر هم مرکز” تولید شده در گروه تولیدی شیلنگ و لوله خوزستان به خوبی این عمل را انجام می دهد .اتصال تبدیل شیلنگ و لوله خوزستان دارای طراحی مهندسی و مقاوم در برابر فشار بارهای خارجی با کمترین افت فشار در سایزهای مختلف و با کاربردهای عمومی و تخصصی بر اساس استاندارد INSO 9119-1 , BSEN 1329-1 قابل تولید است.

مشخصات اتصالات تبدیل غیر هم مرکز مورد مصرف در تخلیه پساب و فاضلاب ساختمان بر اساس استاندارد ملی ۱-۹۱۱۹. (EN 1329-1)

قطر(mm)
ضخامت(mm)
کد موارد مصرف
۶۳-۳۲
۳
B
۶۳-۳۲
۳
B
۶۳-۵۰
۳
B
۶۳-۹۰
۳
B
۶۳-۱۱۰
۳.۲
BD
۹۰-۱۱۰
۳.۲
BD
۹۰-۱۲۵
۳.۲
BD
۱۱۰-۱۲۵
۳.۲
BD
۱۱۰-۱۶۰
۴
BD
۱۲۵-۱۶۰
۴
BD

برحسب حوزه کاربرد کدهای زیر برای اتصالات فاضلاب U-PVC  مورد استفاده قرار می گیرند:

الف) B: برای استفاده در رو کار داخل ساختمان یابرای اجزای بیرون ساختمان که به دیوار نصب می شوند.

ب) D: کاربرد در فاصله یک متر از ساختمان و یا کمتر، جایی که لوله و اتصالات در زمین دفن شده و به سیستم اصلی و خروجی فاضلاب شهری متصل می شود.

ج) BD: برای استفاده در هردو حوزه کاربر B و D در نظر گرفته می شود.

آزمونهای بررسی کیفیت اتصالات شامل:

 

 

در سیستم تاسیسات فاضلاب و لوله کشی خانگی و شهری جهت دریافت انشعاب به سایزهای متفاوت در فضای کم و استفاده از اتصال کمتر و کاهش هزینه تبدیل ها کاربرد بسیار موثرهستند. از این رو شرکت شیلنگ و لوله خوزستان برای جلب رضایت مصرف کنندگان اقدام به تولید تبدیل غیر هم مرکز در انواع سایزهای تبدیل غیر هم مرکز۳۲*۶۳ ، تبدیل غیر هم مرکز ۴۰ *۶۳ ، تبدیل غیر هم مرکز۵۰*۶۳ ، تبدیل غیر هم مرکز۶۳*۹۰ ، تبدیل غیر هم مرکز۶۳*۱۱۰، تبدیل غیر هم مرکز۹۰*۱۱۰ ، تبدیل غیر هم مرکز۹۰*۱۲۵ ، تبدیل غیر هم مرکز۱۱۰*۱۲۵ ، تبدیل غیر هم مرکز۱۱۰*۱۶۰ ، تبدیل غیر هم مرکز۱۲۵*۱۶۰با ویژگیهای منحصر به فرد نموده است.


تبدیل غیر هم مرکز سایز ۳۲*۶۳ چیست؟

تبدیل غیر هم مرکز UPVC   از جنس  سایز ۳۲*۶۳ نوعی اتصال است که دو لوله هم راستا و با قطرهای متفاوت استفاده می گردد. در واقع در سیستم لوله کشی برای تغییر قطر لوله‌ها از اتصالی به نام تبدیل غیر هم مرکزاستفاده می‌شود.
نکات مهم که در خصوص استفاده از تبدیل غیر هم مرکز باید مورد توجه قرار دهید:
–    معمولا تبدیل‌ غیر هم مرکز در محل اتصال لوله‌های هم‌ راستا استفاده می‌کنند. به‌ندرت پیش می‌آید که کار تغییر سایز لوله‌ها را در هنگام تغییر مسیر آنها انجام دهند. به‌عنوان‌مثال این تبدیل غیر هم مرکزرا داخل اتصالاتی مانند بوشن یا سه‌راهی‌ قرار می‌دهند.
–    در اجرا مشخص شده است که اتصالات چسبی موجب ایجاد تمرکز تنش کمتری در محل اتصال لوله‌ها به یکدیگر می‌شوند. باید توجه داشته باشید که افزایش سطح تمرکز تنش در یک نقطه از سیستم لوله‌کشی می‌تواند موجب وارد شدن فشار زیاد به آن شود و در نتیجه پس از گذشت زمانی اتصال دچار شکستی شود.
–    همچنین تبدیل غیر هم مرکز را می‌توان به‌عنوان عایق حرارتی و آب‌بندی مناسبی در محل اتصال لوله‌ها در نظر گرفت. البته باید در اجرای فرآیند چسب‌کاری دقت لازم به عمل‌آورده شود.

مزایای تبدیل غیر هم مرکز :

• استحکام بالا
• ایجاد تمرکز تنش کمتر در محل اتصال لوله ها
• تحمل فشار بالا
• مقاومت در برابر ضربه
• عایق حرارتی
• مقاومت در برابر ترک و شکستگی
• آب بندی مناسب
• مقاوم در برابر خوردگی
• نصب سریع و آسان
• عمر مفید بالا
• قیمت مقرون به صرفه

تبدیل غیر هم مرکز 32×63

تبدیل غیر هم مرکز سایز ۶۳-۳۲

تبدیل غیر هم‌ مرکز سایز ۶۳-۳۲، تبدیل پر کاربردی است که محور سایز بزرگ‌ترسایز ۶۳ نسبت به محور سایز کوچک‌تر سایز ۳۲ با کمی اختلاف طراحی شده و دارای یک پله اختلاف بین دو سمت دارد. استفاده از این تبدیل غیر هم مرکز ۶۳-۳۲ علاوه بر اینکه سایز لوله را کاهش می‌دهد، مسیر لوله در قسمت زیر لوله به ‌صورت افقی همسطح  و یکسان می‌شود.

تبدیل غیر هم مرکز 40×63

تبدیل غیر هم مرکز سایز ۶۳-۴۰

تبدیل غیر هم‌ مرکز سایز ۶۳-۴۰، تبدیل پر کاربردی است که محور سایز بزرگ‌ترسایز ۶۳ نسبت به محور سایز کوچک‌تر سایز ۴۰ با کمی اختلاف طراحی شده و دارای یک پله اختلاف بین دو سمت دارد. استفاده از این تبدیل غیر هم مرکز ۶۳-۴۰ علاوه بر اینکه سایز لوله را کاهش می‌دهد، مسیر لوله در قسمت زیر لوله به ‌صورت افقی همسطح و یکسان می‌شود.

تبدیل غیر هم مرکز 50×63

تبدیل غیر هم مرکز سایز ۶۳-۵۰

تبدیل غیر هم‌ مرکز سایز ۶۳-۵۰، تبدیل پر کاربردی است که محور سایز بزرگ‌ترسایز ۶۳ نسبت به محور سایز کوچک‌تر سایز ۵۰ با کمی اختلاف طراحی شده و دارای یک پله اختلاف بین دو سمت دارد. استفاده از این تبدیل غیر هم مرکز ۶۳-۵۰ علاوه بر اینکه سایز لوله را کاهش می‌دهد، مسیر لوله در قسمت زیر لوله به ‌صورت افقی همسطح و یکسان می‌شود

تبدیل غیر هم مرکز از پر کاربرد ترین قطعات در اتصالات پلیکا(UPVC)است.


لوله های پلیکا  یا پی وی سی از ترین و پرکاربردترین نوع لوله ها هستند و انواع اتصالات پلیکا برای انشعاب گیری، تغییر مسیر یا اتصال به یکدیگر مورد استفاده قرار می گیرند. تبدیل غیر هم مرکز علاوه بر اینکه از بیرون ریختن چسب جلوگیری می کند، بلکه باعث ایجاد آب بندی بیشتر قسمت اتصال می شود. تبدیل غیر هم مرکز دارای استاندارد است. باید برای استفاده از این محصول به کیفیت بالای  آن توجه داشت.

کاربرد تبدیل غیر هم مرکز

–    کاربرد تبدیل غیر هم مرکز در حوزه کاربرد آب و فاضلاب، آبرسانی و آبیاری تحت فشار، آبرسانی و فاضلاب ساختمان، هواکش ساختمان، تخلیه آب باران، کشاورزی، انتقال کابل های برق و …است.
–    از تبدیل غیر هم مرکز برای تغییریا کاهش و افزایش سایز لوله های پلیکا و اتصال آنها به یکدیگر و سایر اتصالات پلیکا مصرف می شود.
–    در تخلیه فاضلاب ساختمان و پساب کاربرد تبدیل پلیکا بسیار مطرح شده و براساس استاندارد ملی ۹۱۱۹ (EN1329 ) تولید می شود.
–    از تبدیل غیر هم مرکز در اتصالات لوله‌ کشی ساختمان به عنوان رابط و اتصال بین لوله‌ ها استفاده می ‌شود.
–    تبدیل غیر هم مرکز هنگامی که به  دو سایز لوله‌ پلیکا مورد نظر نصب می شود باعث تغییر جریان فاضلاب به مسیرهای مختلفی می شود.
–    کاربرد تبدیل غیر هم مرکز۳۲*۶۳ در تخلیه آب درین سیستم سرمایش در ساختمان جهت انشعاب آب کولر به سیستم فاضلاب.

تبدیل غیر هم مرکز چیست؟

تبدیل غیر هم مرکز برای ایجاد زاویه در لوله کشی فاضلاب ساختمان استفاده می شود. تنوع سایز تبدیل غیرهم مرکز بسیار زیاد است به عنوان مثال (تبدیل غیر هم مرکز۳۲*۶۳ ، تبدیل غیر هم مرکز ۴۰ *۶۳ ، تبدیل غیر هم مرکز۵۰*۶۳). تبدیل غیر هم مرکز عمر بالایی دارد و زنگ نمی زند و پوسیده نمی شود و به رنگ سفید است و برای اتصال آن از چسب استفاده می شود.
قیمت تبدیل غیر هم مرکز
قیمت تبدیل غیر هم مرکز براساس سایز، ضخامت، نوع کلاس آن از جمله قوی، نیمه قوی و معمولی، سایز لوله یا قطر لوله، برند لوله و همچنین نوع نصب آن به صورت روکار یا زیرکار باشد تاثیر می گذارد. شیلنگ و لوله خوزستان به عنوان تولید کننده انواع لوله و اتصالات با بیش از نیم قرن تجربه آماده همکاری در حوزه پروژه‌های تاسیساتی و ساختمانی می‌باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر تبدیل غیر هم مرکز سایز ۳۲*۶۳ و لیست به‌روز قیمت با شیلنگ و لوله خوزستان در ارتباط باشید. همکاران ما پاسخگوی شما عزیزان خواهند بود.

آزمونهای بررسی کیفیت اتصالات شامل:

آزمون مواد اولیه، وضعیت ظاهری، ابعاد و حدود رواداری، دمای نرمی (ویکات)، اثرات حرارت دهی (تغییر ظاهری در قسمت نقطه تزریق)، آزمون سفتی حلقوی (نوع کاربری BD) و تعیین میزان درصد رزین(پی وی سی)

پروانه استاندارد